13 mart 2025-ci il saat 09:00-dək:
Ötən sutka ərzində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhərində liftdə qalma ilə bağlı daxil olan müraciətlər əsasında Nazirliyin müvafiq xilasetmə qüvvələri tərəfindən 1 xilasetmə əməliyyatı keçirilib. Həyata keçirilən xilasetmə tədbirləri nəticəsində 1-i uşaq olmaqla 2 nəfərə müvafiq köməklik göstərilib.
13 mart 2025-ci il saat 08:00-dək:
Gədəbəy rayonunun Novoivanovka kəndində ümumi sahəsi 180 m² olan kürsülü, birmərtəbəli 2 otaq və aynabənddən ibarət evin 1 otağının, aynabəndinin taxtadan ibarət tavanı 5 m² sahədə yanıb. Evin qalan hissəsi yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.
13 mart 2025-ci il saat 03:45-dək:
Şəmkir şəhərində istixana ərazisində ümumi sahəsi 30 m² olan köməkçi tikilinin xarici divarına quraşdırılan elektrik lövhəsində 1 ədəd qoruyucu açar, 2 paq.m giriş kabeli və yaxınlıqda hər birinin sahəsi 1000 m² olan 6 ədəd istixananın 2-ədədinin polietilen üzlüyü 60 m² sahədə yanıb. İstixananın qalan hissəsi yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.
13 mart 2025-ci il saat 03:30-dək:
Gədəbəy rayonunun Qızılqaya kəndində ümumi sahəsi 160 m² (hər mərtəbəsi 80 m²) olan ikimərtəbəli 4 otaqlı evin yanar konstruksiyaları yanıb. Yaxınlıqdakı tikililər yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.