22 oktyabr 2024-cü il saat 08:05-dək:
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Tovuz rayonun Qovlar şəhərində yol-nəqliyyat hadisəsinin baş verməsi ilə əlaqədar xilasedici köməyinə ehtiyac yaranması barədə məlumat daxil olub. Məlumatla əlaqədar FHN-nin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq xilasetmə qüvvələri çağırış üzrə cəlb olunublar.
Əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən müəyyən olunub ki, “BMW” markalı minik avtomobili yol kənarındakı ağaca çırpılıb və 1 nəfər avtomobildə sıxılmış vəziyyətdə qalıb.
Həyata keçirilən xilasetmə tədbirləri nəticəsində avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalan 1 nəfər deformasiyaya uğrayan nəqliyyat vasitəsindən çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.

October 22, 2024, up to 08:05:
The "112" hotline of the Ministry of Emergency Situations (MES) received information that a traffic accident occurred in Govlar city of Tovuz district and rescue assistance was needed. The forces of the MES State Fire Protection Service were involved in the site.
While assessing the operational conditions, it was determined that a “BMW” model car crashed into a tree on the roadside, and one person was trapped in the car.
As a result of the rescue activities carried out, 1 person trapped in the car was removed from the deformed vehicle and handed over to the relevant authorities.