26 iyul 2024-cü il saat 12:05-dək:
Qəbələ rayonunun Zarağan kəndində ümumi sahəsi 2300 m² (hər mərtəbəsi 1150 m²) olan ikimərtəbəli orta məktəb binasının 2-ci mərtəbəsində ümumi sahəsi 30 m² olan otağın yanar konstruksiyaları yanıb. Məktəb binasının qalan hissəsi yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.
26 iyul 2024-cü il saat 12:00-dək:
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Abşeron magistral su kanalının Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Pirşağı qəsəbəsindən keçən hissəsində 1 nəfərin meyitinin sudan çıxarılmasına köməklik göstərilməsi üçün müraciət daxil olub.
Müraciətlə əlaqədar FHN-nin Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri cəlb olunub.
Həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində meyit sudan çıxarılaraq aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
26 iyul 2024-cü il saat 09:00-dək:
Ötən sutka ərzində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Gəncə şəhərində bir halda liftdə köməksiz vəziyyətdə qalma hadisəsi barədə məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar FHN-nin Gəncə Regional Mərkəzinin müvafiq xilasetmə qüvvələri çağırış üzrə cəlb olunublar.
26 iyul 2024-cü il saat 02:15-dək:
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhərinin Suraxanı rayonunda 1 nəfərin mənzildə bağlı qapı arxasında köməksiz vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub.
Həyata keçirilən xilasetmə tədbirləri nəticəsində vətəndaş halsız vəziyyətdə aşkar edilərək aidiyyəti üzrə təhvil verilib.

July 26, 2024, up to 12:00:
The "112" hotline of the Ministry of Emergency Situations (MES) received a call for assistance in removing the body of one person from the section of the Absheron main water canal that passes through Pirshagi settlement, Sabunchu district of Baku city.
The divers-and-rescuers of the MES State Service for Control over Small-Sized Vessels and Water Rescue were involved in the scene.
As a result of the activities carried out, the body was removed from the water and handed over to the authorities.
July 26, 2024, up to 09:00:
Over the past day, the "112" hotline of the Ministry of Emergency Situations (MES) received information about one case of being trapped in the elevator in Ganja city.
The relevant rescue forces of the MES Ganja Regional Center were involved in the address.
As a result of the rescue activities, 2 persons were provided with appropriate assistance.
July 26, 2024, up to 02:15:
The "112" hotline of the Ministry of Emergency Situations received information that a person remained helpless behind the closed door in an apartment in Surakhani district of Baku city.
The relevant rescue forces of the MES Special Risky Rescue Service were involved in the address.
As a result of the rescue activities, the person found in a weak condition was handed over to the relevant authorities.