Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi 28 iyun 2026-cı il saat 22:30-dək:
Bakı şəhərinin Suraxanı rayonunda ümumi sahəsi 100 m² olan birmərtəbəli 3 otaqlı evin yanar konstruksiyaları 15 m² sahədə yanıb. Evin qalan hissəsi yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.
28 iyun 2026-cı il saat 09:00-dək:
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhərinin Yasamal rayonunda 1 nəfərin (uşaq) mənzildə bağlı qapı arxasında köməksiz vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub. Məlumatla əlaqədar Nazirliyin Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin müvafiq qüvvələri çağırış üzrə cəlb olunublar. Həyata keçirilən xilasetmə tədbirləri nəticəsində nəzarətsiz qalmış uşağın xilas olunması təmin edilib.

June 28, 2026, up to 22:30:
The combustible structures of a single-story, three-room house with a total area of 100 sq m burned in an area of 15 sq m in Surakhani district of Baku city. The rest of the house was protected from the fire. The fire was extinguished by the fire protection units.
June 28, 2026, up to 09:00:
According to the information received by the "112" hotline of the Ministry of Emergency Situations (MES), a person (child) was left helpless behind a closed door in an apartment in Yasamal district of Baku city. The relevant rescue forces of the