14 mart 2025-ci il saat 10:20-dək, ilkin məlumata əsasən:
Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Əhmədli qəsəbəsində restoranda baş vermiş yanğın Fövqəladə Hallar Nazirliyinin yanğından mühafizə bölmələrinin çevik müdaxiləsi sayəsində qısa müddətdə məhdudlaşdırılaraq söndürülüb.
Əlavə məlumat veriləcək.
14 mart 2025-ci il saat 10:00-dək, ilkin məlumata əsasən:
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhəri, Xətai rayonu, Əhmədli qəsəbəsində restoranda yanğın olması barədə ilkin məlumat daxil olub.
Məlumatla əlaqədar Nazirliyin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin yanğından mühafizə bölmələri çağırış üzrə cəlb olunublar.
Hazırda yanğınsöndürmə işləri həyata keçirilir.
14 mart 2025-ci il saat 09:00-dək:
Ötən sutka ərzində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Bakı şəhərində liftdə qalma ilə bağlı daxil olan müraciətlər əsasında Nazirliyin müvafiq xilasetmə qüvvələri tərəfindən 2 xilasetmə əməliyyatı keçirilib. Həyata keçirilən xilasetmə tədbirləri nəticəsində 2 nəfərə müvafiq köməklik göstərilib.
14 mart 2025-ci il saat 00:15-dək:
Xaçmaz rayonunun Qusarçay kəndində ümumi sahəsi 80 m² olan vaqonun taxta üzlüyü yanıb. Yarımstansiya yanğından mühafizə olunub. Yanğın yanğından mühafizə bölmələri tərəfindən söndürülüb.

March 14, 2025, up to 10:20, according to preliminary information:
A fire that broke out in a restaurant in Ahmadli settlement, Khatai district, Baku was contained and extinguished in a short time thanks to the prompt intervention of the fire protection brigades of the Ministry of Emergency Situations.
Additional information will be provided.
March 14, 2025, up to 10:00 a.m., according to preliminary information:
The "112" hotline of the Ministry of Emergency Situations received preliminary information about a fire in a restaurant in Ahmadli settlement, Khatai district, Baku.
In connection with the information, the fire protection units of the Ministry's State Fire Protection Service were involved according the call.
Firefighting operations are currently underway.
March 14, 2025, up to 09:00:
During the past day, 2 rescue operations were carried out by the relevant rescue forces of the Ministry based on the appeals received by the “112” hotline of the Ministry of Emergency Situations regarding being stuck in an elevator in Baku. As a result of the rescue measures carried out, 2 people were provided with appropriate assistance.
March 14, 2025, up to 00:15:
A wooden covering of a wagon with a total area of 80 sq. m caught fire in the village of Gusarchay, Khachmaz district. The substation was protected from fire. The fire was extinguished by fire protection brigades.