FHN-də İctimai şuranın seçki komissiyasının növbəti iclası keçirilib (video, foto)
Xəbər verildiyi kimi, cari ilin 26 fevral – 3 aprel tarixlərində Fövqəladə Hallar Nazirliyi yanında yaradılacaq İctimai şuraya üzvlük üçün müraciətlərin qəbulu həyata keçirilir. “İctimai iştirakçılıq haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2013-cü il 22 noyabr tarixli 816-İVQ nömrəli Qanununun və Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 30 may 2014-cü il tarixli 171 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İctimai şuranın vətəndaş cəmiyyəti institutları tərəfindən seçilməsinə dair Əsasnamə”nin tələblərinə uyğun olaraq, 10 mart 2021-ci il tarixində Nazirlikdə İctimai şuranın seçki komissiyasının növbəti iclası keçirilib.
Nazirliyin inzibati binasında keçirilmiş iclasa komissiyanın sədri, Fövqəladə Hallar nazirinin müavini Faiq Tağı-zadə sədrlik edib. Seçki komissiyasının iclasında vətəndaş cəmiyyəti institutları tərəfindən namizədlikləri irəli sürülmüş nümayəndələrin müraciətlərinə baxılıb, onların qeydiyyatı və İctimai şuraya seçkilərə hazırlıqla bağlı digər məsələlər müzakirə olunub.

The next meeting of the election commission of the Public Council held at the MES (video, photo)
As informed, applications for membership in the Public Council to be established under the Ministry of Emergency Situations are being accepted from February 26 to April 3 this year. According to the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan No. 816-IVQ of November 22, 2013 “On Public Participation” and the “Regulations on Election of the Public Council by Civil Society Institutions” approved by the Resolution No. 171 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated May 30, 2014, on March 10, 2021, the next meeting of the election commission of the Public Council was held at the Ministry.
The meeting, held in the administrative building of the Ministry, was chaired by the chairman of the commission, Deputy Minister of Emergency Situations Faig Tagi-zade. At the meeting of the Election Commission, the appeals of the representatives nominated by the civil society institutions were considered, their registration and other issues related to the preparation for the elections to the Public Council were discussed.